Suwaczek z babyboom.pl

Pierwszy semestr minął bardzo szybko. Dopiero co przyszliśmy do szkoły, a niedługo luty i zimowe ferie. Właśnie na tablicy pani Ola napisała, że czeka nas wycieczka (to słowo nam znane), ale Webquest... Ciekawe, jakie będą inne atrakcje. 

1. O TRZY SŁOWA AWANTURA...

 

Pierwsza atrakcja już była w postaci inscenizacji piosenki "Córka Gburka". To jednak był wspaniały teatrzyk, bo przebraliśmy się w piękne stroje, dopasowane do bohaterów piosenki. Była Królewna, Książę, Król, Dobra Wróżka i Służąca. A wszystko się zaczęło od tego, że Królewna była niekulturalna. Nie stosowała na co dzień MAGICZNYCH SŁÓW proszę, przepraszam, dziękuję i dlatego Książę wyjechał. Na szczęcie zrozumiała swój błąd i jak to w bajce, wszystko skończyło się dobrze! My wiemy, że te słowa mają czarodziejską moc, dlatego ich używamy na co dzień!

2. KOLEJNE SUKCESY INGI I ANTOSI

Inga - po raz drugi mistrzynią w pływaniu!!! Wielkie brawa!

Antosia po raz drugi zajęła III miejsce w zawodach pływackich. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!

Teraz Antosia będzie miała pole do popisu. Po feriach bal karnawałowy, więc poprosimy koleżankę o naukę podstawowych kroków polki, paso double i hip hopa. Tosia uczęszcza do szkoły Tańca HAJDASZ i właśnie otrzymała srebry medal za znajomość tych tańców. 

3. Z PAMIĘTNIKA CZERWONEGO LUDZIKA

Bardzo lubimy, gdy pani Ola czyta nam opowiadania. Właśnie dzisiaj poznaliśmy Plastusia, bohatera lektury napisanej przez Marię Kownacką. Trochę się dziwiliśmy, że Plastuś mieszka w drewnianym piórniku, ze stalówką i obsadką. Pani nam powiedziała, że ludek ma 80 lat i wtedy, gdy "chodził" do szkoły, dzieci miały właśnie takie przybory. Potem oglądaliśmy, jak powstaje kleks z atramentu. Rzeczywiście się rozmazuje, wsiąka w papier i na dodatek "rośnie". Jak to dobrze, że mamy zmazywalne długopisy!!! Przygody Plastusia zachwyciły nas tak bardzo, że będziemy ich słuchać w szkole. Wykonaliśmy też Plastusie, oczywiście z plasteliny. Są naprawdę bardzo podobne do oryginału. 

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
This free slideshow design made with Smilebox

4. W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

My, uczniowie pierwszej klasy

uroczyście przysięgamy,

że będziemy książki kochać,

krzywdy zrobić im nie damy.

Wszystkich wskazówek i rad książek

będziemy słuchać z uwagą,

a obowiązki czytelnika

traktować z wielką powagą!

28 stycznia panie nauczycelki z biblioteki zaprosiły nas na uroczystość pasowania na czytelnika. Obejrzeliśmy wszystkie pomieszczenia. Panie zapoznały nas, w jaki sposób wypożycza się książki. Teatrzyk przygotowany przez starszych kolegów był bardzo ciekawy - zobaczyliśmy, w jaki sposób czytelnicy powinni dbać o książki i czego nie powinni robić. Uroczyście złożyliśmy obietnicę, "że będziemy książki kochać". Dostaliśmy akty pasowania na czytelnika i wypożyczyliśmy pierwszą książeczkę (śliczne, nowe bajeczki). 

5. KTO SZUKA-ZNAJDUJE

Ostatnio często mi się to zdarza... tak PRZYPADKIEM trafiłam na stronę p. Moniki Walkowiak i jej pierwszaczków 123OTOMY (KLASA 1b). Mieszkają w Kamieńcu Wrocławskim, uczą się w Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego. Ich strona klasowa to http://123otomy.jimdo.com/

 

Od maila do maila i tak nam się świetnie pisało, że postanowiłyśmy z naszymi klasami nawiązać kontakt za pomocą strony internetowej i wspólnie zrealizować projekt. Obie jesteśmy wielkimi zwolenniczkami e-nauczania.

 

Na razie w obu szkołach mamy ferie. Teraz zastanawiamy się z Moniką, co by tu zrobić fajnego...

 

POMYSŁ JEST! Zrobiłyśmy stronkę internetową i razem zrealizujemy webquest! To będzie wspaniałe doświadczenie dla naszych klas i nas samych. 

 

Pani Monika i nowi koledzy zapraszają Was Patyczaki na swoją stronę internetową http://123otomy.jimdo

 

Ponadto pani Monika prowadzi stronę internetową o bocianach, na którą Was serdecznie zaprasza http://stroks.jimdo.com

7. DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

W tym roku Dni Bezpiecznego Internetu przypadły 11 lutego (akurat mieliśmy ferie). Organizacja DBI w szkołach ma na celu budowanie świadomości o zagrożeniach sieciowych wśród najmłodszych użytkowników internetu; podniesienie świadomości istnienia zagrożeń oraz ćwiczenie nawyków i bezpiecznych zachowań w sieci. 

 

Pani zaproponowała nam obejrzenie cyklu filmów edukacyjnych pt. "Przygody Plika i Foldera w sieci". To nowy projekt - Owce w sieci już znamy. 

kliknij w obrazek
kliknij w obrazek

BEZPIECZNIE W WIRTUALNYM ŚWIECIE

8. PIĘKNA WIDOKÓWKA

Po feriach czekała na nas niespodzianka w postaci pieknej widokówki. Przysłała nam ja Julcia z zimowej wyprawy w góry. Bardzo dziękujemy za pamięć. To miło dostać pozdrowienia!


9. TO BYŁ BAL!

Od razu po feriach, pierwszego dnia, mieliśmy dzień pełen atrakcji. Po południu był bal karnawałowy. Przebraliśmy się nie do poznania. Był Lord Wader, Kapitan Jack, księżniczki, chomiczki, kotki, wróżki - nie mogliśmy się poznać. Pięknie grała orkiestra z firmy Hajdasz, a wodzirej Darek był wspaniały. Dziękujemy rodzicom za smaczny poczęstunek. 

10. STALÓWKĄ PISANIE

Po przeczytaniu lektury o Plastusiu często pytaliśmy się pani Oli, czy trudno sie pisze stalówką. Nasza pani pisze piórem, a to troszkę inaczej. I pani zdobyła dla nas stalówki, obsadkę i atrament. Sprawdziliśmy - ręce brudne, trochę kleksów, za to ile radości. Jak to dobrze, że mamy zmazywalne długopisy! 

NAPRAWDĘ SIĘ BARDZO STARALIŚMY

11. DWIE KOSTKI I GUZIKI

Niewiele potrzeba do ciekawych zajęć. Pani Ola dała nam małe plansze z liczbami od 1 do 12, 2 kostki i guziki. Gra polegała na tym, że rzucając obiema kostkami dodawaliśmy lub odejmowaliśmy liczby. Wynik tych działań zakrywaliśmy guziczkiem. Najtrudniej było uzyskać dwie szóstki!!!

12. OBY DO WIOSNY!

Choć w tym roku zima nie była tak mroźna i śnieżna - chcemy wiosny! Zaczęliśmy już wychodzić ze sprzętem sportowym na plac zabaw. Takie zajęcia z wuefu też są fajne. 

13. CZYTAMY CORAZ LEPIEJ

WIADOMOŚĆ DLA PATYCZAKÓW - POSŁUCHAJ - kliknij w napis Vocaroo

Nasza pani bardzo nas chwali za czytanie. Powiedziała, że naprawdę czytamy coraz lepiej - bardziej płynnie, ze wróceniem uwagi na znaki. Pokazała nam program VOCAROO w którym możemy się nagrać podczas czytania tekstu lub recytacji wiersza i odtworzyć nagranie. 

 

  1. Kliknijcie w obrazek.
  2. Kliknijcie w czerwony przycisk - włączy się nagrywanie. 
  3. Wyłączcie nagrywanie.
  4. Odtwórzcie nagranie. 

 

PRÓBA NAGRANIA "IDZIE KOT..."

14. GRAĆ TEŻ LUBIMY!

Lubimy zajęcia muzyczne. Nauczyliśmy się grać na instrumentach do utworu J. Straussa "Polka Trisch-Trasch". To wcale nie było łatwe. Mieliśmy na tablicy partyturę. Pani pokazywała kto kiedy gra. Nie jest łatwo grać w orkiestrze! Śpiewamy piosenki, tańczymy i gramy (nasza pani wykorzystuje metodę aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss).

15. ZACZYNAMY PROJEKT O ZWIERZĘTACH

klik
klik

Wszelkie informacje nt. projektu - na nowej stronie internetowej. Robimy KLIK!!!

16. NASZE PRZYGOTOWANIA DO TURNIEJU O PILE

17. PO LEKI DO APTEKI

Ostatnio rozmawialiśmy z panią o konieczności zapobiegania przeziębieniom i chorobom. Ale czasami zdarza się, że chorujemy. Byliśmy na wycieczce w aptece. Pani farmaceutka pokazała nam zaplecze. Widzieliśmy wagi aptekarskie, unguator (to takie urządzenie do robienia leków). Pani Ania przestrzegała nas, byśmy nigdy sami nie brali żadnych tabletek, nawet witamin. One mogą wyrządzić wielkie szkody. Podziekowalismy za spotkanie i... dostaliśmy drobne upominki - kolorowanki i lizaczka z witaminką!

LEKARSTWA BIERZEMY POD OPIEKĄ OSOBY DOROSŁEJ!

 

18. WIDEOSPOTKANIE

Wow! Dzisiaj mieliśmy pierwsze w swoim życiu wideospotkanie. Pani powiedziała, że to będzie "chmurowe" spotkanie - będziemy się widzieli i słyszeli. Wykorzystaliśmy nasz klasowy sprzęt i Hangouta z Google+. 

Pięknie się przedstawiliśmy. Rozmawialiśmy o szkole i naszych paniach. Pokazaliśmy sobie nasze podręczniki i sale. Mówiliśmy, co kto lubi, czym sie interesuje. Pochwaliły nas panie za 1 zadanie naszego projektu webquest "Gatunki zagrożone wyginięciem". 

19. JAK WYGLĄDA WIATR?

Wie to na pewno nasza Julcia. Narysowała piękną pracę i otrzymała wyróżnienie! Bardzo sie cieszymy!

20. NOWA/STARA SALA

W naszej sali była "rewolucja" - to słowa pani Oli. Żebyśmy mieli większą przestrzeń do działania wszelkiego rodzaju wystawiliśmy zbędne ławki i krzesełka. Mamy w sali "plac zabaw". Jest fajnie - matematyka może być na podusi, tworzenie na tablecie też. Mamy dużo miejsca, swobodę i nie przeszkadzamy sobie. 

21. ŚMIECIOPOŻERACZE

Podsumowaniem tygodnia o ekologii i sposobach niesienia "pomocy Ziemi" było wykonanie śmieciopożeracza i nadania mu imienia. Pojawiły się papierozjadacze, puszkożercy, kartonożujcy i inne cudaki. 

22. PODGLĄDAMY...

Podglądamy zwierzęta w łódzkim zoo http://www.zoo.lodz.pl/on-line.htmlMożemy obserwować sępy płowe i tygrysy amurskie. To ciekawe!!!

23. MÓJ PIERWSZY SONDAŻ

Pani Ola wyjaśniła nam, co oznacza słowo SONDAŻ. To jest takie anonimowe badanie, głosowanie - ludzie mają się w różnej formie wypowiedzieć na jakiś tema np. czy lubią pizzę, jogurt o jakim smaku kupują najczęściej. Pytań może być miliony. 

Nasz sondaż miał tytuł "Czy lubisz tabletowe czwartki?". Też był anonimowy, a miał formę on line. Wykorzystaliśmy do tego tabletową aplikację Kahoot, a pani Ola "chmurowy" Kahoot. Wpisaliśmy numer podany przez program, potem "anonimowe imię". Atmosferę podkręcała muzyczka... Widzieliśmy wyniki głosowania od razu na tablicy!!!

pełna współpraca - my na tabletach, p. Ola na komputerze
pełna współpraca - my na tabletach, p. Ola na komputerze
wyniki sondażu
wyniki sondażu

24. DLA MIŁOŚNIKÓW KOTÓW

Kotek, mówiący wierszyk - autorką tej animacji jest p. Monika (wychowawca klasy, z którą robimy webquest). Zdradzę tylko, że to aplkacja na tablet - też sobie zrobimy takie filmiki!!!

25. JESTEM SZCZĘŚLIWY

Pamiętacie, jak jesienią dokarmialiśmy w szkole kotka? Miewa się dobrze u Agatki. Jest bardzo szczęśliwy, że znalazł wspaniałych opiekunów. Praca Agatki w aplikacji PicsArt - Aliorek śpi. 

26. POZNAJEMY ZASADY KOLOROWEJ ORTOGRAFII

Ortofrajdkowa_piosenka.mp3
MP3 Audio File 2.7 MB
W_ortografii.mp3
MP3 Audio File 3.9 MB

27. WIZYTA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Przyjęliśmy zaproszenie od naszej dawnej pani nauczycielki z przedszkola. Zaprosiła nas na quiz i Pile. Zadania konkursowe były ciekawe i każda para zdobyła maksymalną liczbę punktów. Musieliśmy ułożyć 2 części herbu Piły, które były pomieszane z innymi herbami. Rozpoznaliśmy prezydenta miasta p. Piotra Głowskiego, prawidłowo pokolorowaliśmy flagę i prawidłowo ułożyliśmy zdanie z rozsypanych wyrazów. Na zakończenie panie przygotowały dla nas słodki poczęstunek. Poczuliśmy sie jak przy podwieczorku rok temu... Bardzo lubimy panią Mariolę i panią Anitę - zaprosiliśmy dwie grupy 5 i 6 latków na zajęcia w szkole. Pierwsze spotkanie już za tydzień. 

28. GRY MATEMATYCZNE Z KOSTKAMI

klik
klik

Z koleżankami nauczycielkami z grupy Superbelfrów postanowiłyśmy założyć wspólny blog. Powstał w przeciągu dwóch dni. Są tam nasze pomysły na wykorzystanie i połączenie gier kościanych w matematyce. 

Jeśli sie nudzicie, zaproście kolegę i wspólnie pograjcie. Każda gra jest opisana, można wydrukować plansze. 

Nasza pani powiedziała, że gier matematycznych z kostkami jest bardzo dużo. Lubimy grać - uczymy sie dodawać, odejmować, analizować, a przy tym świetnie się bawimy. To prawda, raz się wygrywa, raz się przegrywa!

29. WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW I...

i od samego rana pech! Pani Ola nie mogła sparować tablicy interaktywnej, a nasi goście właśnie mieli na niej grać. Trudno. Poratowaliśmy się grami matematycznymi z kostkami i kolorowymi żetonami. Potem nauczyliśmy dzieci tańca "Owczarzeczek". Policzyliśmy - wszystkich nas było 41! Zajęcia nieTIKowe, ale niezwykle udane spotkanie!

30. KONKURS POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ

Pani Anna Strugarek (nasza nauczycielka języka angielskiego) przygotowała Antosię do konkursu recytatorskiego poezji Anglojęzycznej. Antosia zajęła II miejsce w kategori klas I-III. Było ponad 200 uczestników, z naszej szkoły 4 osoby. I 3 dziewczynki zajęły II lokatę. Gratulujemy wszystkim!!!

31. PŁYWACKIE SUKCESY KOLEGÓW

Piotrek i Inga zdobyli srebrne medale, Antosia zajęła IV miejsce w zawodach pływackich na dystansie 25 m. Gratulacje!

32. WIELKANOCNE TRADYCJE

33. "ROZŚPIEWANE PIERWSZAKI"

10 kwietnia nasza Antosia reprezentowała szkołę w IV miejskim konkursie "Rozśpiewane pierwszaki". Tosia zaśpiewała "zdrową" piosenkę pt. "Wolę wodę". Gratulujemy koleżance odwagi!

34. Dziwne wiadomości

Na zajęciach komputerowych poznaliśmy możliwość kodowania tekstów w programie http://www.qr-online.pl/. Zakodowalismy informacje o zwierzętach zagrożonych wyginięciem i wysłaliśmy kolegom, z którymi robimy projekt webquest. Ciekawe, czy im się spodoba? Potrzebny jest tablet albo telefon z androidem i skaner kodów. 

35. Piotruś podgląda puszczyki

Było zupełnie ciemno, kiedy Piotruś z rodzicami wybrał się do lasu, podglądać puszczyka i jego narzeczoną. Ponoć sowy nie były zadowolone z obecności podglądających osób. Taka wyprawdę zorganizowało Nadleśnictwo Kaczory Ośrodek Edukacji Leśnej "Kalinka". Teraz już wiemy, dlaczego nasz kolega wybrał sowę do naszego projektu Webquest!

36. NIESPODZIANKA Z OLSZTYNA

Środa. Ostatni dzień przed świąteczną przerwą wielkanocną. Po przerwie Antosia przynosi paczkę. Wszyscy byliśmy bardzo zainteresowani. Zaczęły się spekulacje: tablet pani Oli naprawili, coś na plastykę z Allegro, nawet buty. W pełni niecierpliwi, aż w końcu Nadia i Agatka otworzyły przesyłkę. A tam cudowności - prawdziwy list do nas, odznaki upamiętniające rok Mikołaja Kopernika i piękne filcowe jajeczka ręcznie robione przez kolegów. Pani Ola też dostała śliczną pisankę!

Napisali do nas uczniowie klasy IIIc z Olsztyna i ich wychowawczyni p. Jola Okuniewska. Nasze nauczycielki znają się tylko z internetu. Właśnie ta klasa z panią Jolą pracuje na tabletach. Nasza wychowawczyni podgląda ich blog "Tableszyt w okładce w motyle". 

Jak miło jest dostać prawdziwy list i piękne upominki!

CO ZA DZIEŃ!

Moje dzieciaczki wyszły ze szkoły, uśmiechnięte i radosne - trochę odpoczynku, święta z rodziną i wizyta zajączka! A tu kolejna niespodzianka. W mailu - link. Pani Monika ze swoja klasą 123OTOMY (razem robimy webquest) przesyła nam filmik ze świątecznymi życzeniami. Dla nas dedykowany. Jak dobrze mieć przyjaciół! 

37. JEDEN SZKOLNY DZIEŃ

38. POZDRAWIAMY PRZYJACIÓŁ

Chcieliśmy zrobić niespodziankę kolegom z Kamieńca Wrocławskiego i p. Monice (razem robimy projekt webquest). Pani Ola dała każdemu z nas widokówkę z Piłą i napisaliśmy pozdrowienia. Do koperty włożyliśmy też 3 książeczki o lesie i drewniane figurki zwierząt. Piotruś nam je zorganizował. I już wiemy, jaką radość sprawiliśmy przyjaciołom. Pani Monika napisała, że wszystkie pozdrowienia i życzenia dzieci przeczytały, a zwierzątka zrobiły furorę. Chłopcy się nimi długo bawili! Miła sprawiać radość innym!

39. NAGRODZONE DZIWACZKI!

Jesienią chętni uczniowie wykonali konkursowe ilustracje do wybranego wiersza Jana Brzechwy. Był to konkurs miejski dla uczniów klas I-III. Nasze dwie dziwaczki zostały nagrodzone. Ich autorkami są Nadia i Agatka. Dziewczynki były obecne na uroczystości rozdania nagród w Zespole Szkół Nr 1 im. Jana Brzechwy (9 maja 2014 r.). 

40. NASZA ZOFIA WYRÓŻNIONA!!!

W finale powiatowego konkursu recytatorskiego "Cztery pory roku w wierszu" Zofia zdobyła wyróżnienie. Recytowała wiersz Andrzeja Waligórskiego pt. "Idzie jesień". To już drugi recytatorski sukces Zosi! Gratulujem koleżanece. 

41. ZAŚPIEWAJ PRZEBÓJ

W naszej szkole odbył się kolejny miejski konkurs wokalny pt. "Zaśpiewaj przebój". W tym roku dodano kategorię  - mogli występować uczniowie z klas I-III. Nasza Julcia zaśpiewała klasowy przebój "Idzie kot" i otrzymała wyróżnienie. Brawa!

42. WYCIECZKA DO POZNANIA

Nie mogliśmy się jej doczekać, aż w końcu się odbyła. Najpierw obejrzeliśmy cudowny muzyczny spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza". Nie ma zdjęć, bo nie można robić zdjęć podczas spektaklu. Zobaczyliśmy prawidziwą scenę z kurtyną, reflektory, dyregenta z orkiestrą oraz wspaniałych aktorów. Odwiedziliśmy też poznańskie zoo. Wszystkie zwierzęta to gatunki zagrożone wyginięciem, stąd nasze szczególne zainteresowanie. Za pancerną szybą pojawiły sie dwa tygrysy azjatyckie - niezwykle piękne dzikie koty! Widzieliśmy słonie afrykańskie, żyrafy, strusie, kapibaru i wiele innych zwierząt. Zachwyciły nas ptaki-dziwaki: marabuty, tukany, orły i perliczki. Widzielismy malutkiego kota pustynnego i nietoperza wampira (akurat pił krew!). To był niezwykle udany dzień. A potem tworzyliśmy chmury wyrazowe związane ze spektaklem, rysowaliśmy Anię i Dianę, rozmawialiśmy o tym, jakie zwierzę najbardziej się nam podobało lub nie podobało. Lekcje upłynęły bardzo szybko. 

zdjęcia z wycieczki

wrażenia ze spektaklu - praca na lekcjach

43. KONIEC WEBQUESTU?!

Przedstawiamy wszystkim finalny "produkt" naszego projektu webquest "Zwierzęta zagrożone wyginięciem". Realizowaliśmy go z klasą I z Kamieńca Wrocławskiego. 

chętni uczniowie i ich prezentacja

44. WIELKIE PRZYGOTOWANIA

Już za tydzień wielka klasowa uroczystość "Dzień Mamy i Taty". Szykujemy wiele niespodzianek. Jedną z nich instrumentacja utworu "Le Basque".

46. KOCHAMY, DZIĘKUJEMY!

puzzle klik
puzzle klik

e-upominki dla naszych rodziców

laurki wykonane przez dzieci w aplikacji Pizap (tablet)

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Make your own photo slideshow
prezenty dla rodziców, życzenia w kodzie QR
prezenty dla rodziców, życzenia w kodzie QR

47. Kuba mistrzem karate!

Nasz kolega Kubuś - na co dzień cichutki, spokojny, a tu nagle wystrzałowa wiadomość! Jakub zdobył żółty pas w karate i zdobył III miejsce w turnieju! Wielkie brawa!

I to już koniec?!

puzzle klik
puzzle klik

Zeskanuj kod i ułóż kwadratowe puzzle. Przyjemności. 

od września 2014 

mamy nową stronę

Klikankowo

 

strona klasy 

PATYCZAKI

Zespół Szkół Nr 3

w Pile

kontakt

miszabenio@gmail.com

blog - kostki na matmie
blog - kostki na matmie
zondle beta
zondle beta

Z wyjątkiem materiałów

oznaczonych oddzielnie,

treści autorskie tej strony

objęte są Creative Commons

Attribution 3.0 License