1. TECHNOLOGIA INFORMACYJNA I KOMUNIKACYJNA

 

 My na co dzień korzystamy z multibooka „Elementarz XXI wieku” wydawnictwa Nowa Era. Multibook to multimedialny podręcznik przeznaczony do pracy z tablicą interaktywną. Zawiera w sobie treść podręcznika, zeszytów ćwiczeń, książkek do matematyki, języka polskiego i wycinanek. A wszystko to wzbogacone o materiały multimedialne: filmy, animacje z ulubionymi bliźniakami Kubą i Bubą, nagrania muzyczne, posłuchanki, pokazy slajdów i zdjęcia.

Wykorzystujemy zbiory darmowego i legalnego portalu SCHOLARIS. Zawiera on gotowe zestawy lekcji oraz pojedyncze ćwiczenia interaktywne. Wspaniałym materiałem są ekrany do animowania zadań tekstowych.   http://www.scholaris.pl/ Przygotowuję uczniom gry na platformie www.zondle.com i .http://learningapps.org/. Utrwalają sobie wiadomości właśnie poprzez gry, a to bardzo  atrakcyjna forma. Korzystamy z bogactwa stron znalezionych w internecie (zakładka nauka on line). Ciągle szukam, podglądam u innych i znajduję wspaniałości. I szkolę się dzięki programowi eTwinning. Już sporo umiem, ale jeszcze muszę odkryć "wiele tajemnic". Bardzo mi na tym zależy, bo widzę, jakie są tego efekty. 

2. PROGRAM ABCya

Prosty program, dzięki któremu można zrobić słowny plakat. Jednak bez polskich znaków. Nasze prace w formie pokazu slajdów. 

http://www.abcya.com/word_clouds.htm

3. PROGRAM BOMOMO

Programem można się pobawić. Powstaną barwne, wlelokolorowe, "szalone" obrazy. Nawet nasi rodzice "tworzyli" dzieła.  http://bomomo.com/

autorem jest p. Kasia - mama Lilianki
autorem jest p. Kasia - mama Lilianki

4. URODZINOWE SUWACZKI

Suwaczki to takie miarki, które odmierzają czas do ważnego wydarzenia. Ustawcie  datę  swoich urodzin jak końcową.  http://www.suwaczki.com/

Piotruś

Suwaczek z babyboom.pl

Pawełek

Suwaczek z babyboom.pl

Agatka

Suwaczek z babyboom.pl

Liliana

Maja

Staś

Suwaczek z babyboom.pl

Julcia

Suwaczek z babyboom.pl
Suwaczek z babyboom.pl

Tosia

Inga

Suwaczek z babyboom.pl
Suwaczek z babyboom.pl

Tymek

Nadia

Suwaczek z babyboom.pl

Zofia

Suwaczek z babyboom.pl

Jędrek

Kubuś

Suwaczek z babyboom.pl

5. "ADOPTUJEMY" WIRTUALNE ZWIERZĄTKO

MISIO CHOMISIO LILIANKI

PAJĄCZEK PAWEŁKA

KICIA NADII

PYZIUNIA INGI

cellspacing="0" width="250">
adopt your own virtual pet!

FELIKS NIKODEMA

PIMPEK PIOTRUSIA

SZYPCIOR ANTOSIA

<<BUNNYHERO PET START />

LISEK JULCI

TYGRYSEK JĘDRZEJA

LISEK TOSI

NIETOPERZ TYMKA

TOFIK SZYMONA

WYDRUNIA AGATKI

JEŻYK LILIANKI

6. TABLET ZAMIAST ZESZYTU...

Jestem bardzo ZA. Urządzenie jest proste w obsłudze, lekkie (nie waży tyle, co podręczniki), ma ciekawą "zawartość" programową, dla uczniów bardzo atrakcyjne narzędzie, jest nowoczesną metodą nauczania i kształcenia. Pierwsza zgłosiłabym naszą klasę do takiego przedsięwzięcia. Dzieci "czują" TIK, nie boją się technologii i komunikacji komputerowej, są otwarte na nowości. NA RAZIE TYLKO MARZĘ! Ostatnio Zosia pokazała nam swój prezent urodzinowy - tablet. Dzieciaczki z zainteresowaniem oglądały, pytały o aplikacje, pojemność i inne cudeńka.

7.LOGO MOJEGO IMIENIA

Ostatnio robimy w szkole LOGO swojego imienia. Na tej stronie było tyle wzorów i czcionek, że niektórzy nie mogli się zdecydować. Z trudnością dokonywali wyboru. Ale jak pięknie prezentują się nasze imiona!!!  http://flamingtext.com/

 

8. W ŚWIECIE BAŚNI I FANTAZJI

Poznaliśmy kolejny edytor graficzny 

http://www.abcya.com/abcya_paint.htm. To łatwy program. Możemy wykorzystać gotowe narzędzia w postaci pieczątek, kleksów, baloników i koralików. Mamy też mozliwość samemu stworzyć pracę lub połączyć rysowanie z szablonami. Pani Ola zrobiła interaktywnego misiaczka. A ponieważ bierzemy udział w konkursie GOOGLE 4 DOODLE - to mamy napis z naszych prac. 

9. POZNAJEMY NOWY PROGRAM GRAFICZNY

Poproś rodzica, by zainstalował na domowym komputerze darmowy program graficzny  http://drawing-for-children.softonic.pl/. Ma on wiele możliwości. Jest łatwy w obsłudze. Poznamy go w szkole. Będziemy pracowali w trybie offline. Narzędzia to: pisaki, pędzle, farby, spreje, ktopki, ołówki, pieczątki. Możemy dodać efekty tekstowe. Program ma ikony bardzo czytelne dla uczniów. 

10. A MOŻE ANIMACJA?

Znalazłam ciekawy, darmowy,  program http://pivotanimator.net/. Służy do tworzenia animacji cyfrowych i działa na różnych systemach operacyjnych. Jest w j. polskim. Wspiera on kreatywność dzieci, edukację matematyczną - przede wszystkim doskonali poczucie prawej i lewej strony oraz położenie obiektów, doskonali koordynację wzrokowo-ruchową. Poproście rodzica, aby zainstalował go na domowym komputerze. Można zrobić animację o Patyczakach.  Ale do wyboru jest jeszcze słoń, osiołek, zegar, kowboy, drabina i różne ludki. Zamieszczam zdjęcie. 

Najpierw popróbujcie, poklikajcie, poznajcie program. A może ktoś z Was zrobi animowanego Patyczaka i przyśle mi mailem? 

6 z informatyki murowana!

PATYCZAKI WYKONANE PRZEZ UCZNIÓW W DOMU

Patyczak Jędrka - ale ma w sobie energii!

Patyczak Piotrusia też jest świetnie wysportowany!

Antosia Patyczak też jest na treningu. 

Tosik Tosi chyba trenuje do zimowej olimpiady w Soczi! Jaka to może być konkurencja?

Patyczak Zofii. Kumpel Tosika - trening olimpijski!

I Kuba zrobił sportowca. 

słonik Agatki 

Ludzik Marysi - nieźle ćwiczy!

RODZINNE PATYCZAKI - praca Lilianki i jej mamy

Chcę pogratulować Liliance - świetny pomysł, dużo pracy, efekt znakomity!

Dla mamy Lilianki p. Kasi też ogromne gratulacje. To króciutka, wspaniała animacja. 

PATYCZAK PAWEŁKA - SUPER

12. TE SAME? TO NIEMOŻLIWE?!

Mój kotek wącha choinkę. To zdjęcie oboz z kwiatkiem, to... też jest Figa wąchająca drzewko, tylko wykorzystałam efekt kalejdoskopu - edytowałam to zdjęcie. 

EDYCJA to takie trudne słowo. Chodzi o to, że dzięki różnym programom on line, możemy dodać ramki, efekty, podpisy. Takim łatwym programem jest http://www.tuxpi.com/

KOTEK PAWEŁKA W "KROPELCE WODY"

TO WAŻNE

Zachowaj dobrą pozycję podczas pracy przy komputerze. 

12. "KSZTAŁTNE" RYMY W CHMURZE

To zadanie będzie polegało na zrobieniu pięknego plakatu - wpisaniu rymów (z naszej chmurki w google). Musicie wejść w dokument i wybrać 4 zapisane przez Was rymy. A  potem kliknąć w ten link 

http://www.neoformix.com/Projects/WordHearts/. Wasze plakaty będą wykorzystane w naszej wspólnej elektronicznej książeczce. 

 

13. WIELKANOCNA E-KARTECZKA

Na stronie pani Ani LOGOFIGLE trafiliśmy na wielkanocną zakładkę. A tam cudowności - memory o świętach, zdobienie pisanek i tworzenie kartek na stronie http://kartki.eksperciwoswiacie.pl/ To naprawdę była przyjemna zabawa. Czytaliśmy świąteczne życzenia, dobieraliśmy rodzaj tła. Pani Ola pomogła nam tylko wpisywać maila, by doszedł załącznik. Podobają się nasze e-karteczki?

14. MUZYKOWANIE NA EKRANIE

klik
klik

Tego jeszcze nie było. Moja koleżanka podesłała mi link do programu muzycznego tonematrix. Od razu mi się spodobał. Można skomponować melodię na wirtualnych kwadracikach, posłuchać i dodatkowo stworzyć grafikę. Oczywiście należy kilka razy program "wypróbować".

 

  • Pod spodem jest malutki napis copy link - kliknijcie
  • link należy wkleić w przeglądarkę internetową - pojawi sie wasza praca - wtedy jeszcze raz skopiować
  • Poproście rodzica o nadesłanie linku mailem do mnie.
  • Ja wasze prace umieszczę pod spodem. 
muzyczna grafika Piotrusia
muzyczna grafika Piotrusia
muzyczna grafika Stasia
muzyczna grafika Stasia

muzyczna grafika Zosi
muzyczna grafika Zosi
muzyczna grafika Szymona
muzyczna grafika Szymona

muzyczna grafika Agatki
muzyczna grafika Agatki
muzyczna grafika Mai
muzyczna grafika Mai

muzyczna grafika Kuby
muzyczna grafika Kuby
muzyczna grafika Julcii
muzyczna grafika Julcii

muzyczna grafika Tosi
muzyczna grafika Tosi
muzyczna grafika Mateusza
muzyczna grafika Mateusza

muzyczna grafika Nikodema
muzyczna grafika Nikodema
muzyczna grafika Lilianki
muzyczna grafika Lilianki

muzyczna grafika Nadii
muzyczna grafika Nadii

od września 2014 

mamy nową stronę

Klikankowo

 

strona klasy 

PATYCZAKI

Zespół Szkół Nr 3

w Pile

kontakt

miszabenio@gmail.com

blog - kostki na matmie
blog - kostki na matmie
zondle beta
zondle beta

Z wyjątkiem materiałów

oznaczonych oddzielnie,

treści autorskie tej strony

objęte są Creative Commons

Attribution 3.0 License